Newsletter

Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać nasz Newsletter.

Znajdź nas

News

„Drogi Polaków do wolności” - multimedialny musical Teatralnej Osiemnastki z XVIII LO w Szczecinie

10.11.2017 piątek g.19

Dom Kultury 13 Muz oraz Teatralna Osiemnastka XVIII LO w Szczecinie zapraszają na musical multimedialny „Drogi Polaków do Wolności”.
Scenariusz i reżyseria: Anna Pawłowska.
 
Tematyką spektaklu jest najnowsza historia Polski - niepodległościowe drogi Polaków od roku 1945 do 1989, ukazanie ich przez pryzmat muzyki, nastrojów i klimatu tamtych czasów. Można zatem posłuchać nowych aranżacji przebojów polskiego rocka lat 80 i 90., poezji śpiewanej, a także kompozycji bardów solidarności - Jacka Kaczmarskiego czy Jana Pietrzaka.
Musical Teatralnej Osiemnastki z gościnnym udziałem koszalińskiej grupy livebandowej Interpretacja Własna został wystawiony 10 listopada 2016 r. w Sali Koncertowej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Szczecin. Wsparcia artystycznego udzieliła aktorka Magdalena Wójcik. W tym roku w marcu został także zaprezentowany w DK 13 Muz. Musical powstał z potrzeby serca, pragnienia zapoznania młodych ludzi ze wspaniałą muzyką lat 80. i 90. Jest także próbą odpowiedzi na nurtujące nas niegdyś pytania o wolność, jej kierunek, granice. Niegdyś okazało się dziś. Bo problem - jak się okazuje - jest wciąż aktualny.
 
Wstęp wolny!
 
 
W musicalu zagra zespół Lee Monca
 
Za każdym razem „Drogi Polaków do Wolności” uświetnia występ zespołu. Z Teatralną Osiemnastką grali już: Interpretacja Własna i The Nine. Gościem listopadowych spektakli będzie Lee Monca - młoda krew szczecińskiej sceny muzycznej!
To będzie niewątpliwie wisienka na torcie.
Zapraszamy!

dodane: 10.09.2017